נורטון אנטי וירוס חינם

נורטון אנטי וירוס להורדה בחינם – יש דבר כזה?

אז זהו שאין. נורטון לא מציעה חבילה חינמית כמו שאר החברות, אבל במחיר של 10 ש"ח בחודש לערך, אפשר להגיד שזה כמעט בחינם. תשלום זעום עבור תוכנת האנטי וירוס הטובה בעולם.

 

פסק הדין שלנו

פתרון האנטי-וירוס של Norton מדויק וקל לשימוש, אך מאכזב בכל הנוגע להגנה מפני תוכנות כופר.

יתרונות

• דיוק גבוה
• פועל באור
• ממשק אטרקטיבי

חסרונות

• אין ניסיון חינם
• תוכניות חסרות גמישות
• איבד כמה נתונים על בדיקת ransomware
• חידוש במחיר גבוה יותר

 

מבצעים הטובים ביותר של מחשב נורטון AntiVirus  – ללא נורטון אנטי וירוס חינם

 

Norton AntiVirus ישנה מאז 1991, מה שהופך אותו לאחד מפתרונות תוכנת האנטי-וירוס העתיקים ביותר.
לסקירה זו, השתמשנו ב-Norton AntiVirus Basic. עם זאת, נורטון הפסיקה את גרסת נורטון אנטי וירוס בחינם והפסיקה מאז את Basic והחליפה אותו ב-Norton Antivirus Plus. השניים הם כמעט זהים עם אותן תכונות אבטחה ליבה, כגון מנוע תוכנות זדוניות הבסיסית ושירותים משויכים. עם זאת, Plus מגיע עם תכונות בונוס ב- 2GB של גיבוי ענן, פורטל ניהול אינטרנט וחומת אש דו-דרךית.
משתמשי Norton AntiVirus מקבלים גם זיהוי איומים של תוכנות זדוניות שזוהו בעבר, ניטור התנהגות חכם, שירות מוניטין קבצים המבחין בסכנות חדשות וטכנולוגיה רבת עוצמה נגד דיוג. הוא כולל גם את Norton Identity Safe, שהוא מנהל סיסמאות אך יש לו פחות תכונות מאשר מתחרים מסוימים. את כל זאת תוכלו לקבל בעזרת נורטון אנטי וירוס להורדה.
יש הרבה תכונות, אבל מצאנו כמה פגמים ביכולת של התוכנה לזהות איומי ransomware חדשים.

מחיר

המנוי השנתי הראשוני עולה $39.99 עבור מחשב אחד, רישיון לשנה אחת, עם חידושים עולה $59.99 (כ 45 £ ) לשנה שלאחר מכן.
תעריפי השנה הראשונה שווים ל- Bitdefender אך תומחים יותר ממתחרים אחרים. בנוסף, חלופות מסוימות מציעות מכשירים מרובים ואפשרויות רשיון רב-שנתיים. לדוגמה, Bitdefender מציע רישיון לשלוש התקנים ושלוש שנים בסך הכל $83.99. נורטון אינה מציעה הנחות עבור מכשירים נוספים.
למרבה הצער, אין נורטון אנטי וירוס בחינם – ניסיון חינם עבור Norton AntiVirus פשוט אינו קיים . נציג של נורטון אמר לנו שיש ערבות ל-60 יום להחזיר כסף. עם זאת, עדיין תצטרך לשלם מראש וצורך לבקש את ההחזר הוא פחות מועדף מאשר הצעת ניסיון פשוטה יותר ללא תשלום.
אם אתה מוכן לשלם יותר, הערה Norton מציעה גם חבילות
אנטי-וירוס אחרות: ● Norton 360 רגיל: $8/חודש, $80 לשנה, מכשיר אחד
Norton 360 Deluxe: $10/חודש, $100/שנה, חמישה מכשירים
● Norton 360 עם LifeLock Select: $15/חודש, $150/שנה, חמישה מכשירים
● Norton 360 עם יתרון LifeLock: $25/חודש, $250/שנה, 10 מכשירים
● נורטון 360 עם LifeLock Ultimate Plus: $35 לחודש, $350 לשנה, מכשירים ללא הגבלה

התקנה וממשק משתמש
תהליך ההתקנה הוא ממש קל. עם זאת, במהלך תהליך ההתקנה שלנו, התוכנה זיהתה תוכנת אנטי-וירוס אחרת שכבר הותקנה, Bitdefender, וביקשה להסיר את התקנתה. למרות שהייתה אפשרות לשמור את זה, שאנחנו מעריכים. אנחנו גם אוהבים את זה הוזהרנו על בעיה פוטנציאלית, כי המשתמש מקבל להיות הבורר הסופי של איזו תוכנה הולכת על המערכת שלהם.
במהלך ההתקנה, Norton מציעה להתקין הרחבות דפדפן מסוימות. אחד מהם הוא Norton Safe Web, המזהיר את המשתמשים מפני אתרי אינטרנט מסוכנים. ההרחבה האחרת, Norton Identity Safe, מעניקה את הפונקציות של מנהל סיסמאות. אנו מחשיבים את שתי התוספות היקרות, אך ניתן למצוא תוכנה כזו כתוכנה חופשית, כך ש-Norton מוסיפה רק ערך מינימלי.
עם הסוויטה מותקנת במלואה, היא כבשה 1.6GB של שטח דיסק, יותר ממתחרים רבים. למרבה המזל, עם C גדול יותר: כוננים בימים אלה, זה לא צריך להיות בעיה. ונורטון לא השפיע לרעה על משאבי המערכת שלנו אחרת. בנוסף, תוכנה זו מגיעה עם 2GB של אחסון מקוון חינם; למרות שזו כמות קטנה מאוד של מקום.
בבדיקת תהליכי הרקע של מחשב הבדיקה שלנו מצאנו רק שלושה, כולל מארח הרחבה Chrome, לצרוך פחות מ 50MB של זיכרון RAM, והם רצו בסדר גמור ללא האטה במערכת.
Norton AntiVirus מציע שפע של אפשרויות ובקרות. הפרטים המלאים של מצב ההגנה של המחשב שלך מוצגים באופן נקי, הכולל את התזמון עבור העדכון האחרון וסריקה עם לחצנים המקובץ בקבוצות פונקציונליות, כולל אבטחה, בטיחות מקוונת וגיבוי. לחיצה על הלחצנים מציגה אפשרויות נוספות, עם שליטה מלאה בכל הגדרות האנטי-וירוס.

סריקות אנטי-וירוס
מצאנו את כלי הסריקה של Norton בו זמנית מקיף וקל לשימוש. בדיקת המערכת שלך קלה כמו לחיצה על אבטחה -> סריקות, כדי להתחיל סריקה באופן מיידי. יש מבחר של מצבים זמינים: מהיר או מלא. בנוסף לאפשרות סריקה מותאמת אישית כדי למקד את הסריקה בכוננים, תיקיות או קבצים ספציפיים כדי לנקות תוכנות זדוניות.
נורטון פספס את המטרה בכך שלא היו לו אפשרויות לסריקות ברמה נמוכה יותר, כמו Avast או Avira. תוכניות מתחרות אלה מציעות יותר מאשר רק סריקת ארכיונים, המאפשרת גם למשתמש לציין את סוגי הארכיונים ואת עומק הקינון כדי לתמוך בהם (כלומר, כמה ארכיונים פתוחים). עדיין, המשתמש הממוצע יהיה בסדר עם מה ש-Norton מציעה.
לדוגמה, באפשרותך ליצור סריקה מותאמת אישית, כגון סריקה שבודקת D:Files ו- E:More ולדלג על סוגי סריקה מסוימים, כגון rootkits או קבצי Cookie למעקב, כדי לחסוך זמן. הפעלה יכולה להיות אוטומטית עם פרמטרים ספציפיים, למשל כאשר המערכת אינה פעילה ובחשמל AC.
באפשרותך גם לשלוט במה שקורה עם השלמת הסריקה, כולל כיבוי המחשב או הכנסתו למצב שינה. בעוד שמשתמשים מתקדמים עשויים למצוא אפשרויות נוספות במקום אחר, משתמשים רגילים יוכלו להבין בקלות תכונות מותאמות אישית אלה ולהשתמש בהן.
מבחינת ביצועים, סריקות משתמשות בהחלפות משנה מרובות של המעבד המרכזי; עם זאת, Norton אינה חטובה מדי במשאבי המערכת ותחזיר הליכי משנה אלה בעת הצורך עבור יישום תובעני אחר כדי למטב את ביצועי המערכת.

בדיקות וביצועים של אנטי-וירוס
בסך הכל, המהירויות של נורטון היו די מצוינות. הוא גם זיהה את כל איומי הבדיקה שלנו, ללא כל אזעקות שווא – שילוב רב עוצמה עבור חבילת תוכנת אנטי וירוס.
תוכנית כופר מותאמת אישית משלנו עובדת דרך עץ של תיקיות בדיקה, פתיחה והצפנה של תמונות נפוצות, סרטוני וידאו ומסמכים אחרים. מאז שיצרנו אותו וזה איום חדשני, Norton לא נתקל בו לפני, מה שהופך אותו מבחן מצוין של היכולת של התוכנה לזהות ולחסום ransomware על ידי התנהגות בלבד מבלי להסתמך על מסד הנתונים של חתימות וירוס לזיהוי תוכנות זדוניות.
נורטון התפכח בכל מה שנוגע לטיפול תוכנות הכופר המותאמות אישית שלנו. עם בדיקת ההפעלה, תוכנת הכופר במהירות קרקע לעצירה, אשר נראה מעודד. עם זאת, ככל שהתעמקנו עמוק יותר, מצאנו כי ransomware הצפין כמה קבצים. היינו מתוסכלים עוד יותר כשהבנו שנורטון לא סיפק התראה או נתיב לשחזור הקבצים.
פיתינו את הגורל וראן מחדש את תוכנות הכופר המותאמות אישית שלנו. כתוצאה מכך ביצועים זהים, עם הצפנה של כמה קבצים לפני ransomware נעלם עם אפס אזהרות.
לאחר הפעם השלישית שהפעלת תוכנת הכופר שלנו, Norton כיבתה אותה והצגה התראה עם מידע על כך שאיום נוטרל.
מצד אחד, נורטון זיהה וחסם את תוכנות הכופר הבודדות. אבל מצד שני, זה קרה ללא אזהרה, והיה פוטנציאל לאובדן נתונים עם הזמן שחלף לפני הגילוי והמחיקה של ransomware שלנו. במחשב שלנו, תוכנת הכופר שהרצנו הצפפינה בהצלחה 454 קבצים לפני שנורטון נטרל אותה. המתחרה קספרסקי הראה ביצועים טובים יותר, עצירת ransomware שלנו לאחר הצפנה של קומץ של קבצים ושחזור המקוריים ללא אובדן של כל נתונים.
עם סיום הבדיקות, הערכנו את ההשפעה של Norton על ביצועי המערכת שלנו, עם תוצאות חיוביות למדי. בהסתכלות על מבחני הביצועים של מוצרי אבטחה לצרכן לשנת 2018 עם תוכנת PassMark, ההשפעה של Norton על ביצועי המערכת הייתה הנמוכה ביותר מבין 15 המתמודדים וביצעה ביצועים מעולים מ- Windows Defender בעל ההשפעה המינימלית. לכן, בעוד ביצועים של תוכנה נתונה בכל מחשב יכול להיות קשה לחזות, Norton פועל טוב יותר מאשר רוב, מה שהופך את זה מתחרה חזק עבור מערכת ישנה יותר.

תכונות אבטחה אחרות
Norton Antivirus כולל גם את התכונה Norton Power Eraser. זהו כלי יעיל לבעיות מורכבות יותר שיחמוקו מסקייה סטנדרטית. האלגוריתם צולל עמוק כדי לחפש איומים חשאיים יותר.
אם אינך בטוח היכן לחפש כדי לאתר איום אפשרי, יש את Norton Insight, כלי שרוקן תהליכים כדי להדגיש במהירות כל תוכנה זדונית אפשרית, לפחות שווה מבט מקרוב.
ההגנה על הרחבת הדפדפן מפני תוכנות זדוניות היא מסורבלת יותר בהשוואה לפתרון התוכנה המלוטש. עם זאת, Norton עדיין מצטיינת בחסימת כתובות URL, מה שהופך את ההרחבה הזו לשווה את ההתקנה אם הדפדפן שלך עדיין לא כולל סוג תוכנה מסוג זה.
בנוסף, תמצא כלי בונוס שימושיים למחיקת קבצי זבל, לדחיקה בכונן הקשיח וניהול תוכניות אתחול. תוכניות אלה הן בקושי מחשבה שנייה והוא יכול ללכת בהון אל בהן עם המתחרים שלהם. לדוגמה, מנהל האתחול יכול לא רק לפרט את תוכניות האתחול, אלא גם להציג את מספר משתמשי Norton האחרים המשתמשים בהם. יתר על כן, הוא מאפשר למשתמש לציין עיכוב באתחול כדי להחליק את תהליך האתחול וגם נותן את האפשרות לכבות אותם. עדיין, משתמשים בחשמל יציין כי כלי freeware, כולל CCleaner, לספק שפע של פונקציונליות תחזוקת מחשב.

השורה התחתונה

ל-Norton AntiVirus יש יתרונות מובנים, כגון להיות מדויק, לא מספיק משאבי מערכת, מהירים וגמישים.
עם זאת, פתרונות אנטי-וירוס חלופיים Bitdefender וקספרסקי הפגינו ביצועים טובים יותר על המשימות הקריטיות של ransomware ושחזור קבצים.
אך אם אתה מחפש תוכנת אנטי-וירוס עם השפעה מינימלית על המחשב, ל-נורטון עדיין יש שיעור זיהוי וירוסים גבוה למדי באופן כללי.

 

תפריט נגישות